Minister privítal dohodu vedenia žilinskej nemocnice a zamestnancov

Na snímke minister zdravotníctva SR Viliam Čislák po skončení rokovania 134. schôdze vlády SR v Bratislave 20. novembra 2014. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Žilina 17. apríla (TASR) – Minister zdravotníctva Viliam Čislák privítal konečnú dohodu vedenia Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Žilina so zamestnancami v zmysle podmienok, o ktorých rokoval počas návštevy žilinskej nemocnice. TASR o tom dnes informovala riaditeľka Komunikačného odboru Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Čižmáriková.

Informácia o novej dohode podľa nej len potvrdila predchádzajúce vyjadrenia ministra zdravotníctva, že príčinou situácie, ktorá vznikla na jednom z pracovísk FNsP Žilina, bola okrem zásahu exministra zdravotníctva Ivana Uhliarika ešte v roku 2011, aj nedostatočná vzájomná komunikácia. "Oceňujem konečnú dohodu, ktorá je predpokladom úspešného napredovania FNsP Žilina. Túto skutočnosť vnímam pozitívne, najmä s prihliadnutím na kvalitné poskytovanie zdravotnej starostlivosti pacientom a ich pokojné absolvovanie diagnostiky a liečby. Na fakt, že prioritný musí byť pre obe strany pacient, som upozorňoval aj počas návštevy v Žiline," zdôraznil minister Čislák v reakcii na informáciu o dohode vedenia FNsP a zamestnancov.

Riaditeľka Komunikačného odboru MZ SR doplnila, že so zabezpečením kvalitnej zdravotnej starostlivosti súvisí aj komplexná modernizácia interného monobloku vo FNsP Žilina, a to na základe finančnej dotácie vo výške takmer 600.000 eur v zmysle uznesenia vlády SR.

Zástupcovia odborových organizácií z FNsP Žilina sa vo štvrtok (16. 4.) na 11-hodinovom rokovaní dohodli s vedením nemocnice, že 64 sestier a desať lekárov dnes stiahne výpovede. "Kríza v žilinskej nemocnici v zmysle výpovedí sestier a lekárov je v tejto chvíli zažehnaná. Práve podpísanie dohody je pre nás začiatok. Čaká nás veľa práce, mňa aj mojich kolegov. Je to nový začiatok a ideme pracovať, aby sme túto nemocnicu dostali tam, kam patrí," povedal po rokovaní riaditeľ FNsP Žilina Pavol Drugaj.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.