SDKÚ-DS predstaví volebný štáb, mala by hovoriť aj o volebnom lídrovi

Na archívnej snímke Pavol Frešo (vľavo) a Ľudovít Kaník. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 18. apríla (TASR) - Strana SDKÚ-DS predstaví dnes na rokovaní Ústrednej rady v Strečne volebný štáb pre budúcoročné parlamentné voľby. Na rad by mala údajne prísť aj debata o volebnom lídrovi, hoci v programe rokovania to nie je.

O líderstvo má podľa informácií TASR záujem aj Ľudovít Kaník. Ten sa nechce k otázke volebného lídra vyjadrovať. Informáciu o jeho údajnom záujme o post nepotvrdil. Ústredná rada SDKÚ-DS bude hovoriť aj o východiskách pre parlamentné voľby.

Volebný štáb má byť trvalý inštitút, ktorého cieľom bude podpora strany pri celoštátnych, ako aj regionálnych voľbách. Predseda SDKÚ-DS Pavol Frešo uviedol, že návrh odobrilo stranícke prezídium a odporučilo ho schváliť členom Ústrednej rady. Rozhodovať bude o ňom približne 100 delegátov strany.

Prezídium SDKÚ-DS na poslednom rokovaní poverilo vedením Ekonomickej sekcie poslanca NR SR Ľudovíta Kaníka a staromestskú poslankyňu Barboru Oráčovú vedením Zväzu žien.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.