SE ukončili odstávku 1. bloku Atómových elektrární Mochovce

Jadrová elektráreň Mochovce Foto: TASR/Henrich Mišovič

Mochovce 18. apríla (TASR) - Slovenské elektrárne, spoločnosť skupiny Enel, ukončili v piatok 17. apríla generálnu odstávku 1. bloku Atómových elektrární Mochovce prifázovaním prvého turbogenerátora. Táto strednodobá odstávka bola prvou v pláne generálnych odstávok slovenských atómových elektrární na rok 2015, informovala hovorkyňa Slovenských elektrární, a. s., Janka Burdová. Odstávky a opravy sú podľa jej slov štandardnou súčasťou životného cyklu každej elektrárne a uskutočňujú sa podľa dlhodobo plánovaného procesu.

Odstávka na prvom bloku Atómovej elektrárne Mochovce zahŕňala  úplné vyvezenie paliva z reaktora a oddrenážovanie reaktora. Vyžiadalo si ho privarenie novej potrubnej trasy núdzového chladenia reaktora, využívanej v prípade ťažkej havárie. „Ide o jedno z opatrení zameraných na prevenciu ťažkých havárií, ktoré majú byť zrealizované do konca tohto roka,“ skonštatovala Burdová. Po vykonaní údržby bola vykonaná pevnostná tlaková skúška.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.