SULÍK NA KONGRESE: O koalícii hovoríme, rozhodnutie padne neskôr

Bez popisu Foto: TASR/ Pavel Neubauer

Banská Bystrica 18. apríla (TASR) - Aj keď sa o predvolebnom spojení strán SaS, NOVA a OĽaNO v poslednom období hovorí často, zatiaľ táto téma nie je príliš horúca. O možnom spojení sa však napriek tomu naplno diskutuje aj medzi členmi SaS, rozhodnutie však padne najskôr o niekoľko mesiacov. Na dnešnom kongrese SaS v Banskej Bystrici to uviedol jej predseda Richard Sulík.


"Nemám pochybnosti o tom, že sa do parlamentu dostaneme aj samostatne,"
uviedol pred takmer stovkou členov strany Sulík. "Napriek tomu je tu otvorená diskusia aj o predvolebnej spolupráci," dodal.

O tom, aké sú názory členov na takéto spojenie, sa chce predseda SaS presvedčiť už v dohľadnom čase, a to formou písomného prieskumu. "Máme na to ešte niekoľko mesiacov. Zatiaľ však pracujeme na tom, že strana ide do volieb samostatne," doplnil.

Podľa Sulíka je už "najvyšší čas odstrániť Roberta Fica". Spomenul pri tom aktuálne kauzy, ktoré hýbu dianím v slovenskej politike. Zmeniť to podľa neho môže len nová pravicová vláda, ktorá je pre Slovensko nevyhnutná.

Predseda strany, ktorej preferencie sa už dlhšie pohybujú pod prahom piatich percent, si myslí, že Slovensko by sa po rokoch malo opäť vrátiť k reformám. Odborníci strany preto už dnes pripravujú ekonomický reformný program.

Kongres SaS pozdravili dnes dopoludnia svojimi prejavmi aj šéfovia NOVA a OĽaNO Daniel Lipšic a Igor Matovič.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.