Exekútori začali na webe zverejňovať informácie o verejných dražbách

Ilustračná snímka Foto: TASR/Oliver Ondráš

Bratislava 20. apríla (TASR) - Slovenská komora exekútorov (SKE) začala na svojej webovej stránke zverejňovať informácie o verejných exekučných dražbách. Považuje to za krok k vyššej transparentnosti a ústretovosti voči občanom. TASR o tom informovala hovorkyňa SKE Stanislava Kolesárová.

Záujemcovia nájdu v zozname dražobných vyhlášok informácie o dražobnej vyhláške, mene a sídle príslušného súdneho exekútora, dátume a čase dražby, popis draženého majetku i detaily týkajúce sa zábezpeky a podania. Informácie do registra poskytujú samotní súdni exekútori.

"Dostupné informácie o konaní dražby môžu reálne viesť k vyššiemu záujmu o dražený majetok, a teda aj k vyššej vydraženej cene. Je to jednoznačne krok v prospech občanov, ktorí sa dostali do exekúcie," povedal prezident SKE Miroslav Paller. 

Zverejňovanie dražobných vyhlášok je podľa Kolesárovej ďalším krokom v programe Bližšie k ľuďom, ktorý SKE spustila v roku 2013. Základom tohto programu sú transparentnosť, spravodlivosť a ústretovosť. Jeho súčasťou bolo doteraz aj zavedenie bezplatnej poradne pre občanov v exekúcii, zverejňovanie modelových problémových situácií na webovej stránke komory, medializované detailné rady pre postup veriteľov a dlžníkov i odporúčania, ako sa nedostať do exekúcie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.