Ďalšie veľké zemetrasenia sú už teraz v Nepále nepravdepodobné

Na snímke zničené budovy po zemetrasení v nepálskom Káthmandu 27. apríla 2015. Foto: TASR/AP

Káthmandu 28. apríla (TASR) - Nepálsky seizmológ Lok Bidžaja Adhikarí dnes uviedol, že ďalšie veľké zemetrasenia sa už teraz pravdepodobne nevyskytnú. Vyhlásil to v čase, keď malo práve uplynúť 72 hodín od ničivého zemetrasenia zo soboty 25. apríla.

Adhikarí, šéf nepálskeho Národného seizmologického centra, povedal, že počet a sila dotrasov ustupuje. Od sobotňajšieho obrovského zemetrasenia s magnitúdou 7,8, ktoré si zatiaľ vyžiadalo viac ako 4300 mŕtvych, sa vyskytlo vyše 100 následných zemetrasení. Najväčšie bolo v nedeľu 26. apríla a malo magnitúdu 6,7.

Zem sa triasla aj dnes ráno okolo 05.00 h miestneho času, ale nameraná magnitúda bola len 4,5, informovala tlačová agentúra AP.

Menšie dotrasy budú podľa očakávania pokračovať ešte mesiac a obyvatelia nepálskeho hlavného mesta Káthmandu môžu naďalej cítiť otrasy, pretože epicentrum prvého sobotňajšieho zemetrasenia bolo v blízkosti metropoly.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.