MITRÍK: Dôvera, ktorú som dostal, ma zaväzuje

Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini uviedol do funkcie novozvoleného predsedu Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ) Karola Mitríka (na snímke) 21. mája 2015 v sídle NKÚ v Bratislave. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Bratislava 21. mája (TASR) – Predseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (Smer-SD) dnes oficiálne uviedol do funkcie novozvoleného predsedu Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR Karola Mitríka, ktorého v stredu (20.5.) zvolili do tejto funkcie poslanci NR SR. Predseda parlamentu zároveň poďakoval Mitríkovmu predchodcovi Jánovi Jasovskému za jeho pôsobenie na čele NKÚ v rokoch 2004 až 2015.

"Dôvera, ktorú som dostal, ma, samozrejme, zaväzuje aj teší. To podstatné však prichádza teraz, prichádza realita, kedy budem musieť preukázať aj tým, ktorí mi eventuálne nedali dôveru a spochybňovali moju kandidatúru a zvolenie, že som muž na pravom mieste," poznamenal Mitrík na brífingu po svojom uvedení do funkcie šéfa NKÚ.

Pozrite si galériu z menovania:

Mitrík sa podľa svojich slov necíti zaviazaný voči politickej strane Smer-SD. "Nemám voči nikomu žiadny záväzok. Chcem činmi preukázať, že budem úrad viesť transparentne a že vynaložím všetko úsilie, aby som tento cieľ dosiahol," podčiarkol. Výsledky kontrol úradu plánuje zverejňovať nielen vo forme zrozumiteľnej odborníkom, ale aj laickej verejnosti. Povedal zároveň, že prípad Gorila je pre neho už uzavretý a na tému Gorila už viac nebude odpovedať.

Predsedom NKÚ sa Mitrík stal na sedemročné obdobie rozhodnutím poslancov NR SR, keď mu v tajnej voľbe odovzdali 82 hlasov. Proti bývalému šéfovi SIS za vlády Ivety Radičovej hlasovalo 43 poslancov, 16 sa zdržalo. Mitrík nahradil vo funkcii tri roky presluhujúceho Jána Jasovského.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.