V Číne zastavili vysielanie kontroverzného seriálu proti Japoncom

Ilustračné foto Foto: TASR/Pavol Ďurčo

Peking 21. mája (TASR) - V Číne stiahli z vysielania kontroverzný vojnový seriál, v ktorom počas ľúbostnej scény vytiahnu žene z rozkroku granát určený na zabitie japonských vojakov. Informovali o tom dnes spravodajské agentúry Reuters a AP.

Čínska štátna tlačová agentúra Sinchua dnes uviedla, že tamojší úrad na reguláciu médií začal prešetrovať televízny seriál "Porazme diablov", venovaný odboju čínskeho ľudu voči japonským okupantom z čias druhej svetovej vojny.

Kritizovanú snímku s 58 epizódami, ktorú rozporuplne vníma aj samotná čínska verejnosť a médiá, začali vysielať 7. mája tohto roka, avšak jej pokračovanie medzičasom televízne stanice zastavili.

"V tej scéne (s granátom) sú problémy," citovala Sinchua nemenovaného predstaviteľa kancelárie regulačného orgánu vo východočínskej provincii Šan-tung.

Scéna prichádza v momente, keď žena navštívi vo väzení svojho priateľa - komunistu zadržaného japonskými vojakmi. Ten siahne priateľke pod šaty a vytiahne odtiaľ ukrytý granát, ktorý žena následne odpáli a zavraždí tak všetkých ľudí vo väzenskej cele.

Boj proti Japoncom počas druhej svetovej vojny je populárnym motívom pre televízne programy vysielané v Číne, ktoré sa považujú za vlastenecké a navyše sa ľahko vyhnú striktnej cenzúre vládnucej komunistickej strany. V prípade seriálu "Porazme diablov" však tvorcov obvinili z provokácie pod zámienkou patriotizmu, píše AP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.