Školy úspešné v testovaní viac peňazí nedostanú

Ilustračné foto Foto: TASR - Pavol Ďurčo

Bratislava 22. mája (TASR) - Školy s vynikajúcimi výsledkami v deviatackom Testovaní 9 či písomných maturitách viac peňazí od štátu nedostanú. Poslanci NR SR dnes opäť po roku nepodporili novelu zákona o financovaní škôl z dielne poslancov KDH, ktorí navrhovali, aby takéto školy mohli dostať normatívny príspevok vyšší o 10 percent.

Kresťanskí demokrati chceli takto motivovať školy k lepším výsledkom. "Kritériá na hodnotenie kvality procesu musia byť objektívne a celoštátne porovnateľné. Preto návrh zákona upravuje, že kritériá vydané ministerstvom školstva všeobecne záväzným predpisom budú vychádzať z celoštátnych meraní a hodnotení," argumentovali poslanci.

Rezort školstva na ich iniciatívu ešte vlani reagoval, že školám prideľuje peniaze za kvalitu, keď sa ich žiaci umiestnia v súťažiach či predmetových olympiádach. Ministerstvu sa nepáčilo, že poslanci chceli financovať kvalitu prostredníctvom výsledkov celoštátnych meraní, ktoré neprebiehajú na všetkých školách.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.