Sudkyňa sa k rozhodnutiu o Váhostave-SK vyjadrí po jeho zverejnení

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 25. mája (TASR) - Rozhodnutie o reštrukturalizačnom pláne stavebnej firmy Váhostav-SK bolo vydané v zákonnej lehote, v piatok 22. mája a v súlade so zákonom o konkurze a reštrukturalizácii bezodkladne zaslané na zverejnenie do Obchodného vestníka (OV) SR. Pre TASR to potvrdila sudkyňa Okresného súdu Bratislava I Katarína Bartalská.

K obsahu rozhodnutia sa zatiaľ bližšie nevyjadrila. "Do zverejnenia rozhodnutia v OV SR sa súd nevyjadruje k rozhodnutiu, súd sa nevyjadruje ani k akýmkoľvek iným zverejneným skutočnostiam o tomto rozhodnutí. Po zverejnení rozhodnutia v OV SR sa súd k danému rozhodnutiu vyjadrí," tlmočil stanovisko sudkyne hovorca Krajského súdu v Bratislave Pavol Adamčiak.

Reštrukturalizačný plán Váhostavu-SK sudkyňa Katarína Bartalská schválila. S odvolaním sa na dva zdroje blízke justícii o tom na svojej internetovej stránke informuje Denník N. Oficiálny bude tento verdikt po zverejnení v Obchodnom vestníku.

Sudkyňa mala rozhodnúť, či schváli plán vyškrtať 85 % dlhov voči malým veriteľom, alebo firmu pošle do konkurzu. Ten by znamenal rozpredaj spoločnosti. Túto možnosť by mala Bartalská vtedy, keby si myslela, že reštrukturalizácia bola v rozpore so zákonmi. Sudkyňa však na to zrejme dôvody nevidela, dodáva Denník N.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.