Deti budú môcť v Bojniciach osláviť svoj sviatok v zámku i zoo

Dve mláďatá leva berberského z bojnickej zoologickej záhrady, ktoré boli doteraz len vo vnútorných ubikáciách, vyšli po prvý raz von. Mama Gina ich vyviedla do výbehu v stredu 18. marca 2015 dopoludnia, otec Aslan a teta Buzeta ich pozorovali z vedľajšieho veľkého výbehu. Na snímke levíčatá počas prechádzky 18. marca 2015. Foto: TASR/ZOO Bojnice

Bojnice 25. mája (TASR) - Netradičné detské prehliadky zámku pripravilo Slovenské národné múzeum (SNM) - Múzeum Bojnice a súťaž v hľadaní indícií po areáli či maľovanie na tvár Zoologická záhrada Bojnice pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Program v zámku bude 1. júna, ten v zoo o deň skôr, v nedeľu 31. mája.

Ilustračné foto. Foto: TASR/Pavol Remiaš

"Na zámku bude 1. júna deti sprevádzať prostredníctvom svojho čarovného príbehu pán Bartolomej a tajomstvo starých zabudnutých kufríkov im odhalí slúžka Betka. Detskí návštevníci si zároveň počas dňa budú môcť vyskúšať dobové kostýmy a premeniť sa na princov, princezné či dvorné dámy," uviedla k programu kultúrno-propagačná manažérka SNM - Múzea Bojnice Petra Gordíková.

Čarovný príbeh pána Bartolomeja, ktorý detským návštevníkom na základe príbehu malej slečny Agnes Turzovej predstaví život v zámku v minulosti, si môžu deti a ich rodičia pozrieť o 10.30 h a 13.30 h. Hru na minulosť, počas ktorej slúžka Betka za pomoci starých zabudnutých kufríkov pomáha deťom odhaľovať minulosť a spoznávať bývalých majiteľov zámku, si môžu spolu s ňou zahrať o 9.30 h, 12.00 h a 15.00 h. Počas celého dňa budú detských i dospelých návštevníkov zámku sprevádzať lektori v dobových kostýmoch.

Program zoologickej záhrady v Bojniciach bude prebiehať 31. mája od 10.00 h do 15.00 h. "Pre deti sme pripravili súťaž v podobe hľadania indícií v zoo, kurz kreslenia zvierat, stretnutie s pytónom či maľovanie na tvár," priblížila program Simona Kubičková zo Zoo Bojnice.

Doplnila, že najstaršia zoologická záhrada v tento deň zároveň vyhodnotí výtvarnú súťaž k 60. výročiu svojho založenia, v rámci ktorej mali deti nakresliť, ako podľa nich vyzerá správna oslava v zoo. "Obrázky budú následne vystavené aj počas narodeninových osláv zoologickej záhrady," uzavrela.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.