Blatter adresoval Platinimu a USA tvrdé slová

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Joseph Blatter reční počas 65. kongresu FIFA v Zürichu 29. mája 2015. Foto: TASR/AP

Zürich 30. mája (TASR) - Joseph Blatter po znovuzvolení do funkcie prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA slovne napadol americké justičné orgány i Európsku futbalovú úniu (UEFA).

"Je tu nenávisť, ktorá neprichádza iba od jednej osoby v UEFA, ale z UEFA ako organizácie," cituje slová 79-ročného Švajčiara agentúra dpa. Prezident únie Michel Platini vyzval pred kongresom FIFA v Zürichu Blattera, aby odstúpil. "Odpúšťam každému, no nezabúdam," odkázal po úspešnej voľbe staronový prvý muž svetového futbalu.

Zatknutie siedmich funkcionárov FIFA dva dni pred voľbou nebola podľa Blattera náhoda. "Sú tu neklamné náznaky. Američania sa uchádzali o MS 2022, no prehrali. Nesmieme tiež zabúdať, že USA sú hlavným sponzorom Hašemitského kráľovstva, teda krajiny môjho protikandidáta. Táto vec nevonia dobre," tvrdí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.