Polícia začala trestné stíhanie pre poškodené konštrukcie v tuneli

Ilustračné foto. Na snímke bager s frézou upravuje povrch v ľavom tuneli počas výstavby diaľničného tunela Šibenik v Levoči. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Poprad/Levoča 1. júna (TASR) - Trestné stíhanie pre poškodenie železobetónových konštrukcií v tuneli Šibenik začali popradskí policajti.

Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Migaľová, k poškodeniu 83 konštrukcií na rozostavanom tuneli došlo 23. až 25. mája tohto roka. Uvedená stavba na trase diaľnice D1 leží v katastrálnom území mesta Levoča.

Neznámy páchateľ spôsobil škodu vyčíslenú na minimálne 40.000 eur, a to tým spôsobom, že uvedené konštrukcie nastriekané epoxidovou farbou poškriabal po oboch stranách. Vytvoril na nich ryhy nepravidelných rozmerov.

"Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade začal trestné stíhanie vo veci zločinu poškodzovania cudzej veci, kde páchateľovi v prípade preukázania viny hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov," vysvetlila Migaľová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.