Kurz eura sa drží nad úrovňou 1,12 USD/EUR

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Frankfurt nad Mohanom 5. júna (TASR) - Kurz spoločnej európskej meny sa drží nad hranicou 1,12 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.

Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1230 USD, čo je o niečo menej ako vo štvrtok (4. 6.) večer. Počas štvrtkového obchodovania kurz spoločnej meny výrazne kolísal a nakoniec klesol. Európska centrálna banka (ECB) stanovila vo štvrtok napoludnie referenčný kurz na 1,1317 USD/EUR.

Mierne negatívny vplyv na euro mali vyhliadky na predĺženie sporu medzi Gréckom a veriteľmi v súvislosti s riešením dlhovej krízy Atén. Medzinárodný menový fond (MMF) vo štvrtok večer oznámil, že Grécko zlúči svoje júnové splátky dlhu a môže ich uhradiť až na konci mesiaca. Atény tak získali nejaký čas, rokovania sa však nijako výrazne nepohli dopredu, uvádza sa v komentári expertov Commerzbanky.

Euro, naopak, podporila správa o vývoji nemeckých priemyselných objednávok. Podľa údajov spolkového štatistického úradu objednávky sa v apríli zvýšili viac, než sa očakávalo. V priebehu dnešného dňa sa trh sústredí na správu z amerického trhu práce. Vláda zverejní správu o vývoji nezamestnanosti za máj. Údaje z trhu práce majú veľký význam pre menovú politiku americkej centrálnej banky Fed, od ktorej sa očakáva, že ešte tento rok začne zvyšovať úrokové sadzby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.