Cargo Wagon si na kúpu vagónov od Carga požičal takmer 200 mil. eur

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 5. júna (TASR) - Cargo Wagon, spoločný podnik spoločnosti AAE Wagon a slovenského nákladného prepravcu ZSSK Cargo, podpísal zmluvu o bankovom financovaní vo výške 197 miliónov eur. Úver bude použitý v súvislosti s kúpou vagónov od ZSSK Cargo a ich spätným prenájmom. Transakcia je financovaná klubom bánk ING Bank, HSBC a Slovenská sporiteľňa. TASR o tom informoval Matej Smekal z ING Bank.

Úverová zmluva bola podpísaná 22. mája tohto roka, po získaní príslušných protimonopolných povolení. K samotnému čerpaniu úveru dôjde začiatkom júla. Bankové financovanie pozostáva z osemročného splátkového úveru a preklenovacieho úveru na financovanie DPH. Ďalšie podmienky financovania nie sú zverejnené. Klub bánk koordinovala ING Bank.

AAE Wagon je spoločný podnik spoločnosti VTG, zaoberajúcej sa prenájmom vagónov a železničnou logistikou, a investičného fondu Solveq Funds SICAV. Vyhral medzinárodné výberové konanie na kúpu väčšinového 66-% podielu v Cargo Wagon.

Z celkového počtu 12.342 vagónov nadobudnutých spoločnosťou Cargo Wagon bude 8216 spätne prenajatých ZSSK Cargo na základe osemročnej zmluvy o predaji a spätnom nájme. Zvyšné vagóny budú prenajaté tretím stranám alebo použité iným spôsobom. Cieľom je racionalizovať a modernizovať flotilu vagónov ZSSK Cargo, 216,6 milióna eur získaných z predaja má ísť na zníženie zadlženia spoločnosti.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.