Rodina Hossovcov prekypuje šťastím, oslavuje už od rána aj s vnúčatami

František Hossa, archívne foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín 16. júna (TASR) - V rodine slovenského hokejistu Mariána Hossu zavládla v utorok nad ránom obrovská radosť. Jeho otec František si spoločne s najbližšími užíval historický úspech svojho syna, ktorému do zbierky dvoch prsteňov pre víťaza NHL pribudne onedlho aj ten tretí. Manželia Hossovci oslavovali zisk Stanleyho pohára v Trenčíne spoločne so svojimi vnúčatami, keďže Mariánov brat Marcel ako aj jeho manželka Jana odleteli za ním do Chicaga.

"Od rána oslavujeme doma s priateľmi a sedíme na záhrade. Som neskutočne šťastný, že sa to podarilo tak, ako to je. Neviem si predstaviť nikoho, kto by nebol rád za takýto úspech," povedal pre TASR šťastný František Hossa.

Bývalý dlhoročný obranca Dukly Trenčín a tréner slovenskej hokejovej reprezentácie prežíval v minulosti so svojím starším synom aj niekoľko športových sklamaní. "Na začiatku svojej cesty to mal Marián ťažké a najskôr sa mu nedarilo získať Stanleyho pohár. Nevyšlo mu to ani v Detroite, ani v Pittsburgu, nakoniec to prišlo až v Chicagu. Teraz sa spoločne s manželkou a rodinou tešíme už tretiemu takémuto úspechu. Je to neskutočné," dodal.

Marián Hossa otvoril prebiehajúcu sezónu nevídanou hokejovou kuriozitou, keď sa mu dvakrát z troch pokusov podarilo skórovať z najvyššieho bodu trenčianskeho zimného štadióna cez celé klzisko do protiľahlej bránky. Zakončil ju ziskom tretieho Stanleyho pohára, navyše sa stal členom dynastie tímu, ktorý v uplynulých šiestich rokoch trikrát získal najcennejšiu klubovú trofej. O radostné pocity sa elitný krídelník podelil so svojou rodinou bezprostredne po šiestom dueli série proti Tampe Bay (2:0).

"Hneď z ľadu nám volal po zisku pohára a všetci sme mu pogratulovali. Celá rodina je nesmierne šťastná, aj z východu, aj z Trenčína. Preňho je to úspech obrovských rozmerov a ja som na neho nesmierne hrdý," dodal František Hossa.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.