MS vo futbale hráčov do 20 rokov: Srbi vo finále zdolali Brazíliu

Na snímke vpravo srbský útočník Stanisa Mandič oslavuje gól, vľavo jeho spoluhráči Sergej Milinkovič a Nemanja Antonov vo finále futbalových MS hráčov do 20 rokov Brazília - Srbsko v novozélandskom Aucklande 20. júna 2015. Foto: TASR/AP/David Rowland

Auckland 20. júna (TASR) - Futbalisti Srbska zvíťazili v sobotňajšom finále majstrovstiev sveta hráčov do 20 rokov nad rovesníkmi z Brazílie 2:1 po predĺžení. Pre svoju krajinu vybojovali premiérový titul svetových šampiónov v tejto vekovej kategórii od vyhlásenia nezávislosti. V roku 1987 triumfovala na MS dvadsiatok bývalá Juhoslávia.

Po bezgólovom prvom polčase sa v Aucklande ako prví ujali vedenia Srbi, keď v 73. minúty Mandič dorazil zblízka loptu do siete po peknej kombinačnej akcii svojho mužstva. Juhoamerický rival však už o tri minúty vyrovnal po krížnej strele Pereiru. V predĺžení rozhodol o triumfe balkánskeho tímu Maksimovič, ktorý zakončil brejkovú akciu strelou medzi nohy brazílskeho brankára.

V súboji o bronz zvíťazilo Mali nad africkým rivalom zo Senegalu 3:1. Mali hralo celý druhý polčas v početnej výhode, keď v závere úvodného dejstva videl červenú kartu Ba. Napriek tomu po góle Wadjiho prehrávalo, ale vďaka mohutnému finišu dokázalo súperovi streliť tri góly a ukoristiť cenný kov. V turbulentnom zápase videli diváci aj dve nepremenené jedenástky, po jednej na každej strane.