Nemeckí priemyselníci žiadajú od Merkelovej tvrdý postoj voči Grécku

Angela Merkelová Foto: TASR/AP

Berlín 22. júna (TASR) - Nemeckí priemyselníci vyzvali kancelárku Angelu Merkelovú, aby na dnešnom mimoriadnom summite lídrov eurozóny zaujala voči Grécku tvrdý postoj. Ako uviedli, iba ústupky Grécka v oblasti reforiem by mali udržať Atény v eurozóne. Informovala o tom agentúra Reuters.

Vyjadrenia šéfov kľúčových združení zastupujúcich nemecké podniky poukazujú na pritvrdzovanie ich postoja voči Grécku. V minulých rokoch tie isté združenia varovali pred prípadným "grexitom," teda odchodom Grécka z eurozóny, v obave z dôsledkov pre európsku ekonomiku.

Podľa predsedu Združenia nemeckých zamestnávateľov (BDA) Inga Kramera Grécko musí splniť pôvodné sľuby a prísť s reformami. "Iba v takom prípade je Grécko schopné odvrátiť platobnú neschopnosť a iba v takom prípade zostať v eurozóne," povedal pre denník Bild.

Ulrich Grillo, predseda Zväzu nemeckého priemyslu (BDI), zasa pre Bild povedal, že eurozóna nie je povinná držať Grécko v bloku. "Krajinám by sa nemalo umožniť zotrvávať v hospodárskej a menovej únii za každú cenu," povedal Grillo.

Jeho názor zastáva aj Eric Schweitzer, predseda Nemeckej priemyselnej a obchodnej komory(DIHK). Podľa neho by sa európske pravidlá o stabilite nemali zmierňovať či reinterpretovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.