V prístavnom meste Karáč zomrelo na úpal najmenej 400 ľudí

Dobrovoľníci premiestňujú mŕtve telá obetí v miestnej márnici charitatívnej organizácie v Karáčí v pondelok 22. júna 2015. Foto: TASR/AP/Shakil Adil

Karáči 23. júna (TASR) - Vyše 400 osôb podľahlo za uplynulé tri dni úpalu v prístavnom meste Karáči na juhu Pakistanu. Informovala o tom dnes agentúra AP a dodala, že tamojší zdravotníci potvrdili celkovo 413 obetí.

Hovorkyňa mestskej nemocnice dodala, že kvôli problémom spôsobeným extrémnymi horúčavami - dehydratáciou a horúčkami - hospitalizovali ďalšie stovky ľudí a miestne márnice presiahnu o chvíľu svoje kapacity. Väčšina obetí boli podľa nej starší ľudia.

Provinčná správa dočasne pozastavila vyučovanie v školách a uzavrela verejné pracoviská, pokým nepominú najväčšie horúčavy.

Mesto Karáči sužuje zriedkavo sa vyskytujúca vlna tepla, ktoré dosahujú až 45 stupňov Celzia. Meteorologický úrad uviedol, že vlna horúčav je najhoršia za posledných najmenej desať rokov. Ochladenie by mali priniesť monzúnové dažde, ktorých začiatok sa očakáva v najbližších dňoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.