Najžiadanejšou zahraničnou destináciou je pre Slovákov opäť Chorvátsko

Ilustračná snímka Foto: Teraz.sk/Martin Dorčák

Bratislava 27. júna (TASR) - Najžiadanejšou zahraničnou dovolenkovou destináciou je pre Slovákov opäť Chorvátsko. Za oddychom sa tam počas leta chystá približne tretina čiže 32 % dovolenkárov. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra TNS Slovakia na vzorke 1000 respondentov.

Chorvátsko je pritom medzi slovenskými turistami najobľúbenejšou destináciou už niekoľko rokov. Za ním s výrazným odstupom nasleduje Česká republika, kam sa podľa prieskumu v lete chystá 13 % opýtaných. V poradí tretie miesto v obľúbenosti patrí Bulharsku, kde plánuje prežiť tohtoročnú dovolenku 9 % ľudí. Menej ako 7 % opýtaných si chce v lete zvoliť na oddych a relax krajiny ako Grécko, Turecko či Taliansko.

Na Slovensku chcú pritom prežiť letnú dovolenku dve pätiny čiže 40 % dovolenkárov. Rovnako 40 % opýtaných podľa prieskumu vôbec plánuje letnú dovolenku. Viac ako polovica, konkrétne 52 %, sa totiž na dovolenku nechystá a 8 % zatiaľ nie je rozhodnutých, či si v lete dovolenku dopraje, alebo nie.

Dovolenkovať sa pritom počas tohto leta chystajú predovšetkým vysokoškolsky vzdelaní ľudia, ľudia z miest s počtom obyvateľov nad 20.000 a obyvatelia Bratislavského kraja. Naopak, letnú dovolenku tento rok neplánujú ľudia vo veku od 40 do 59 rokov, ľudia s nižším vzdelaním, obyvatelia z obcí do 5000 obyvateľov a ľudia z Banskobystrického a Prešovského kraja.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.