Duda sa definitívne dohodol s Interom Miláno

Na snímke Ondrej Duda, archívne foto Foto: TASR/Michal Svítok

Miláno 4. júla (TASR) - Slovenský futbalista Ondrej Duda sa definitívne dohodol s Interom Miláno na päťročnom kontrakte. Ako informuje sobotňajšie vydanie denníka Šport, k oficiálnemu podpisu zmluvy by malo prísť v priebehu nasledujúcich hodín. Na podmienkach s účastníkom talianskej Serie A sa dohodol samotný hráč aj jeho doterajší zamestnávateľ Legia Varšava.

Duda sa v sobotu vráti z Rakúska, kde je s poľským tímom na sústredení a v nedeľu sa presunie do Talianska. V novom pôsobisku ho čaká vstupná zdravotná prehliadka a následne obe stany spečatia prestup. "Som rád, že sa kluby dohodli, je to pre mňa nepochybne veľká výzva, pred ktorou mám prirodzený rešpekt. Chcem obstáť v silnej konkurencii hráčov, a to je pre mňa silná motivácia, aby som sa zlepšoval a pracoval na sebe," vyjadril sa Duda. "V Legii som dostal skvelú príležitosť a stále som cítil silnú podporu aj zo strany vedenia klubu, ale aj fanúšikov. Som im za to vďačný," dodal.

Kluby sa dohodli na nezverejnení prestupovej čiastky, no tá by sa mala pohybovať nad úroveň 3,5 milióna eur. Dvadsaťročný slovenský reprezentant sa tak zapíše so histórie Legie. Jeho odchod do Milána je najdrahším prestupom v dejinách poľského celku, informuje Šport.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.