Dopravu v Eurotuneli narušili migranti, chceli vtrhnúť na terminál

Eurotunel, ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Londýn 4. júla (TASR) - V tuneli pod Lamanšským prielivom, spájajúcom Francúzsko a Britániu, dnes došlo k narušeniu dopravy, keď sa približne 150 migrantov pokúšalo vtrhnúť na vchodu Eurotunela na francúzskej strane. Informovala o tom tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na anglické úrady.

Nákladná doprava cez podmorský Eurotunel bola pozastavená, čo vyústilo do vytvorenia dlhých radov nákladných vozidiel na britskej strane. Osobnú dopravu to neovplyvnilo.

Hovorca spoločnosti Eurotunnel uviedol britskej tlačovej agentúre Press Association (PA), že migranti na termináli vo francúzskom meste Calais sa dnes skoro ráno pokúšali prepašovať do kamiónov smerujúcich do Británie.

Calais, najbližšie francúzske prístavné mesto k Británii, je zhromaždiskom tisícov migrantov - mnohí prichádzajú z oblastí vojen a ozbrojených konfliktov na Blízkom východe a zo severnej a východnej Afriky. V Calais žijú v dočasných táboroch a čakajú na príležitosť prepraviť sa cez Lamanšský prieliv.

Migračná kríza v Calais spôsobuje v posledných týždňoch časté narušenia dopravy na podmorskej trase.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.