Koalícia OĽaNO a NOVA zostane aj po voľbách, o lídrovi rozhodnú krúžky

Na snímke líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Foto: TASR/Štefan Puškáš

Bratislava 7. júla (TASR) – Hnutia OĽaNO a NOVA plánujú v  koalícii pokračovať aj po parlamentných voľbách. Ak sa dostanú do parlamentu, budú v jednom poslaneckom klube a lídrom bude ten, kto získa najviac preferenčných hlasov, teda krúžkov. Píšu o tom vo svojich Novinkách, v ktorých koalíciu označujú za reálnu alternatívu voči vláde Roberta Fica (Smer-SD) a oligarchov.

"Nejde o žiadne účelové spojenectvo a len o predvolebnú spoluprácu. Dohoda platí aj po voľbách, kedy budeme pôsobiť v jednom poslaneckom klube. Líder vznikne na základe výsledkov volieb – ľudia vyberú svojimi krúžkami," píše sa v Novinkách OĽaNO.

Poriadna alternatíva voči vláde jednej strany je podľa hnutí možná vtedy, keď budú spolupracovať slušní a čestní politici. Za takých sa považujú práve politici z OĽaNO a NOVA. Preto sa podľa vlastných slov rozhodli ísť do parlamentných volieb 2016 spolu.

Hnutia oznámili spoločný postup koncom júna. Nevylúčili predvolebnú spoluprácu s ďalšími stranami. Rokujú napríklad so stranou SaS. To, či sa liberáli pridajú k predvolebnej koalícii hnutí, ešte nie je uzavreté. Rozhodnúť by sa malo na jeseň. Podmienkou liberálov je volebný líder a silný ekonomický program.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.