Začína sa Pohoda, vodiči sa musia pripraviť na dopravné obmedzenia

Na snímke nápis Pohoda na kapote osobného auta. Foto: FOTO TASR - Radovan Stoklasa

Trenčín 9. júla (TASR) – V súvislosti s dnešným začiatkom hudobného festivalu Bažant Pohoda na trenčianskom letisku upozorňuje Krajský dopravný inšpektorát na výrazné dopravné obmedzenia. Okrem tvorenia sa kolón možno dnes očakávať aj zvýšený pohyb chodcov na cestách.

Ako TASR informoval trenčiansky krajský policajný hovorca Pavol Kudlička, predpokladá sa, že na festival príde približne 30.000 návštevníkov, pričom veľká časť aj motorovými vozidlami. „Výrazné dopravné obmedzenia možno očakávať najmä dnes v popoludňajších a večerných hodinách na ceste I/50 medzi Drietomou a Trenčínom, na diaľnici D1 v križovatke Trenčín - juh, na križovatke ciest I/50 a I/61, v obciach Veľké Bierovce, Opatovce, Trenčianska Turná a v meste Trenčín,“ uviedol Kudlička.

Krajský dopravný inšpektorát v Trenčíne podľa neho žiada účastníkov cestnej premávky o disciplinovanosť a vzájomnú ohľaduplnosť, rešpektovanie dopravných značiek a najmä sledovanie situácie v cestnej premávke.

„Ako každoročne, aj v tomto roku pripravil Krajský dopravný inšpektorát v Trenčíne počas celého trvania festivalu opatrenia, ktoré sa okrem riadenia a dohľadu nad cestnou premávkou budú zameriavať na kontrolu dodržiavania zákazu vedenia vozidla pod vplyvom alkoholu, alebo návykových látok, používanie reflexných prvkov chodcami a podobne,“ uzavrel policajný hovorca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.