V lete sa pojednáva menej, ale chod súdov nie je obmedzený

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 9. júla (TASR) - V letných mesiacoch sa na súdoch pojednáva menej, a to nielen z dôvodu dovoleniek sudcov, prísediacich senátov, ale aj dovoleniek obhajcov, prokurátorov, svedkov a znalcov.

"Sudcovia majú často skúsenosť, že v prípade navrhnutia odročenia pojednávania na termín júl – august ihneď na pojednávaní prichádza ospravedlnenie od niektorej z procesných strán (najmä od obhajcov) z dôvodu čerpania dovolenky. Na základe tejto skúsenosti preto sudcovia nevytyčujú tak často pojednávania v týchto letných mesiacoch, keďže by ich následne rušili po doručení písomných ospravedlnení procesných strán z dôvodu čerpania dovolenky," uviedol dnes pre TASR hovorca Krajského súdu v Bratislave (KS) Pavol Adamčiak.

Pritom však zdôraznil, že chod súdu nie je obmedzený, nakoľko je zabezpečené zastupovanie tak sudcov, ako aj zamestnancov súdov. Čerpanie dovoleniek je upravené v ustanoveniach príslušných paragrafov zákona o sudcoch a prísediacich. Personálne oddelenie súdu vedie plán čerpania dovoleniek sudcov na príslušný rok.

Práca a chod jednotlivých senátov sú zabezpečené platným rozvrhom práce a čerpanie dovolenie neohrozuje činnosť jednotlivých senátov, dodal hovorca KS v Bratislave.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.