V. SIROTKA: Grécko potrebuje rýchlu dlhovú konsolidáciu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Bratislava 10. júla (TASR) – Obmedzený prevod platieb z Grécka do zahraničia začínajú pociťovať čoraz viac slovenskí živnostníci a tiež malé a stredné podniky, ktoré s tamojšími firmami obchodujú. Slovenská asociácia malých podnikov (SAMP) zatiaľ nezaznamenala, že by aktuálna situácia v Grécku mala vážny dopad na slovenské firmy. Prezident SAMP Vladimír Sirotka sa však prihovára za rýchlu dlhovú konsolidáciu.

"Máme signály o ťažkostiach pri uhrádzaní pohľadávok. Zatiaľ nevieme o tom, že by táto situácia hrozila vznikom druhotnej platobnej neschopnosti. Nejaký významný prepad záujmu o Grécko ako turistickú destináciu sme nezaznamenali ani v rezorte cestovného ruchu," reagoval Sirotka pre TASR. Riešenie sa podľa neho vlečie už neúmerne dlho a zrejme ani postoj veriteľov a jednotlivých krajín eurozóny nie je celkom jednotný, čo je podľa Sirotku nakoniec dosť pochopiteľné. "Krajinu by udržala nad vodou rýchla dlhová konsolidácia. Ďalšie neriešenie môže mať dopad na EÚ, následne na Slovensko, a teda aj na sektor malých, stredných podnikov a živnostníkov," povedal šéf SAMP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.