Talianske, španielske, ale aj grécke dlhopisy už zareagovali na dohodu

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Londýn 13. júla (TASR) - Talianske, španielske, ale aj grécke dlhopisy už dnes zareagovali na správu, že Grécko sa dohodlo so svojimi veriteľmi na kompromise, ktorý umožní zadlženej krajine vyhnúť sa bankrotu a zostať v eurozóne. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

Riziková prirážka na talianske 10-ročné dlhopisy v porovnaní s referenčnými nemeckými dlhopismi dnes klesla na najnižšiu úroveň za takmer tri týždne.

Presnejšie, tzv. spread, teda rozdiel medzi úrokmi z 10-ročných dlhopisov Talianska a "bezpečných" dlhopisov Nemecka sa dnes znížil o 13 bázických bodov na 111 bázických bodov. V marci pritom dosiahol tento rozdiel tohoročné minimum 84 bázických bodov a naopak najvyššiu úroveň 199 bázických bodov dosiahol 29. júna.

Aj v prípade španielskych 10-ročných dlhopisov dnes klesol rozdiel v úrokoch oproti nemeckým dlhopisom na 111 bázických bodov.

A výnos z 10-ročných talianskych dlhopisov dnes do 8. hodiny londýnskeho času klesol o sedem bázických bodov na 2,06 %.

Na kompromisnú dohodu už reagujú aj grécke dlhopisy. Podľa Bloomberg sa výnos z 10-ročných gréckych dlhopisov na sekundárnych trhoch znížil o 146 bázických bodov na 12,1 %.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.