Pri poslednom behu s býkmi nedošlo k vážnejším zraneniam

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Pamplona 14. júla (TASR) - Ľahké zranenia šiestich ľudí si dnes vyžiadal posledný z ôsmich behov s býkmi, ktoré sa každoročne konajú pri príležitosti sviatku svätého Fermína v severošpanielskom meste Pamplona. Informovala o tom agentúra AP.

Podľa hovorcu miestnej nemocnice zdravotníci ošetrili šiestich ľudí, ktorí pri behu s býkmi utrpeli len odreniny a ľahké pomliaždeniny. Býky nikoho nenabrali na rohy.

V behoch, ktoré sú súčasťou každoročných osemdňových osláv sviatku svätého Fermína (Las Fiestas de San Fermín), utekajú ľudia pred šiestimi býkmi alebo popri nich úzkymi vydláždenými uličkami trasou, ktorá má dĺžku 850 metrov a vedie z ohrady až do mestskej býčej arény, kde ich večer zabijú v býčích zápasoch.

Jednotlivé behy sa začínajú vždy o 08.00 h a trvajú približne 2,5 minúty.

Slávnosti svätého Fermína v Pamplone zvečnil vo svojom románe z roku 1926 Slnko aj vychádza americký spisovateľ a nositeľ Nobelovej ceny za literatúru Ernest Hemingway. Slávnosti prilákajú každý rok tisíce zahraničných turistov.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.