Oblasť ľudských práv sa presunie na ministerstvo spravodlivosti

Ilustračné foto. Na snímke budova Ministerstva spravodlivosti a Najvyššieho súdu SR v Bratislave Foto: TASR/Peter Hudec

Bratislava 15. júla (TASR) - Ministerstvo spravodlivosti bude od septembra zodpovedať za generálnu kompetenciu tvorby a realizácie štátnej politiky v oblasti ľudských práv. Vyplýva to z novely kompetenčného zákona, ktorú podpísal prezident SR Andrej Kiska.

Túto problematiku v súčasnosti zastrešuje ministerstvo zahraničných vecí (MZV). To však bude mať naďalej na starosti poskytovanie dotácií. Dôvodom je skutočnosť, že k presunu kompetencií medzi rezortmi dochádza najmä pre blížiace sa predsedníctvo SR v EÚ už počas prebiehajúcej dotačnej výzvy. Odborný personál, ktorý sa tým zaoberá, totiž nie je možné v súčasnosti presunúť na ministerstvo spravodlivosti, keďže plní aj iné úlohy na MZV a zabezpečuje tiež dotácie v oblasti zahraničnej politiky.

Rezort spravodlivosti však má na procese poskytovania dotácií v oblasti ľudských práv aktívne participovať ako pri príprave nových výziev, tak aj pri vyhodnocovaní žiadostí o dotácie.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.