V novom ročníku I. ligy sa črtá baráž so štyrmi účastníkmi

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Hronsek 15. júla (TASR) - Prvá hokejová liga pravdepodobne zmení systém baráže o postup do extraligy. Vedenie intenzívne rokuje o zmene tradičného play off systému na model so štyrmi mužstvami - dvoma extraligovými a dvoma prvoligovými.

Doteraz o najvyššiu súťaž bojovali majster 1. ligy s posledným extraligistom. "Po dohode s Pro-Hokejom, s ktorým nám vypršala na konci uplynulej sezóny zmluva, bolo možné rokovať o novom systéme baráže. Je veľký predpoklad, že si finalisti prvej ligy zmerajú sily s poslednými dvoma tímami z extraligy štvorkolovo. To znamená, že každý tím odohrá v baráži s tromi súpermi po dva zápasy doma a po dva vonku. Do extraligy z baráže postúpia dve najlepšie mužstvá," povedal pre oficiálnu stránku Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) prezident Združenia oddielov a klubov (ZOK) 1. ligy Róbert Ľupták.

Správna rada ZOK rokuje v spolupráci so SZĽH s potenciálnym generálnym partnerom pre túto súťaž.

V novom ročníku druhej najvyššej súťaže sa predstaví dvanásť klubov a základná časť odštartuje 9. septembra. Hracími dňami sú stredy a piatky, každý tím odohrá v domácom prostredí aj zápas proti HK Orange 20. Play off sa bude hrať na tri víťazné stretnutia.

Program 1 kola 1. hokejovej ligy 2015/16:

HC 07 Prešov - MHK Humenné
HK Spišská Nová Ves – HK Trnava
HC Nové Zámky – HC 46 Bardejov
HC 07 Detva – HC Dukla Senica
HC Topoľčany – MHK 32 Liptovský Mikuláš
HK Dukla Michalovce – HK 95 Považská Bystrica

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.