Brazílčana Bezerru chce torontská polícia, sexuálne napadol ženu

Na snímke Thye Mattos Ventura Bezerra počas slávnostného ceremoniálu odovzdávania medailí na Panamerických hrách v stredu 15. júla 2015 Foto: TASR/AP/Julio Cortez

Toronto 25. júla (TASR) - Kanadská polícia vydala zatykač na brazílskeho vodnopólistu Theya Bezerru, ktorý je obvinený zo sexuálneho napadnutia mladej ženy. Bezerra reprezentoval Brazíliu na v nedeľu končiacich sa Panamerických hrách v Toronte.

Incident sa mal odohrať 16. júla. Torontskí vyšetrovatelia tvrdia, že 29-ročný vodnopólista spolu s kamarátom prišli k žene domov a keď tá odišla späť, Bezerra vstúpil do jej spálne a sexuálne ju napadol.

Komisárka Joanna Beavenová-Desjardinsová pre agentútu AP povedala, že vyšetrovanie môže skomplikovať fakt, že Kanada a Brazília nemajú uzavretú dohodu o vydávaní obvinených a zločincov. "O žiadnom takom incidente nemáme informácie," uviedol prezident Brazílskeho olympijského výboru Carlos Nuzman v piatok v Toronte.

Brazílski vodnopólisti aj zásluhou Bezerru získali na Panamerických hrách strieborné medaily.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.