Mesto sa dohodlo s klubom, Coyotes budú naďalej hrávať v Glendale

Ilustračné foto. Jordan Nolan (Los Angeles Kings ) sa bije pri mantineli s Oliverom Ekman-Larsson (Arizona Coyotes). Na pomoc mu prichádza spoluhráč Andrew Campbell. Foto: TASR/AP

Glendale 25. júla (TASR) - Mestská rada v Glendale a vedenie klubu zámorskej hokejovej NHL Arizona Coyotes uzavreli novú zmluvu o spolupráci. Ako informovala agentúra Reuters, nový kontrakt znie na dva roky.

V júni zástupcovia predmestia Phoenixu využili dieru v zákone a hlasovali za zrušenie nájomnej zmluvy so spoločnosťou IceArizona, ktorá vlastní Coyotes. Mesto tvrdilo, že kontrakt bol pre neho nevýhodný. Obe strany sa však napokon dohodli na podmienkach spolupráce, "kojoti" budú hrávať v Glendale minimálne do skončenia sezóny 2016/17.

Podľa novej zmluvy mesto zaplatí vedeniu klubu 6,5 milióna dolárov za prevádzku haly Gila River Arena, ďalších šesť miliónov USD dostanú Coyotes za poplatky z parkovania a vlastníckych práv.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.