Tínedžerky vykradli 80-ročnú dôchodkyňu

Ilustračné foto Foto: TASR/Vladimír Benko

Košice 7. augusta (TASR) - Policajti z okresu Košice-okolie vypátrali 18-ročnú tínedžerku, ktorá vo štvrtok (6.8.) popoludní spoločne s 13-ročnou dievčinou vnikla do rodinného domu 80-ročnej dôchodkyne. Ku skutku došlo v obci Geča (okres Košice-okolie), kde prekonali oplotenie rodinného domu a odstránili sieťku proti hmyzu na okne. "Následne vošli do domu, odkiaľ odcudzili finančnú hotovosť a rôzne potraviny. Dôchodkyni spôsobili celkovú škodu vo výške 65 eur," informoval dnes košický krajský policajný hovorca Alexander Szabó.

Policajný vyšetrovateľ obvinil z prečinu porušovania domovej slobody miestnu 18-ročnú Veroniku. Umiestnili ju do cely policajného zaistenia, pričom vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na vzatie obvinenej do väzby. "V prípade dokázania viny jej hrozí trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Maloletá spolupáchateľka vzhľadom na svoj vek ešte nie je trestne zodpovedná," uviedol Szabó.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.