Austrália sa bála dať azylantom müsli tyčinky. Mali názov Sloboda

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Sydney 8. augusta (TASR) - Žiadatelia o azyl v Austráliou financovanom zadržiavacom centre na ostrove Manus nedostali tyčinky müsli značky Freedom (Sloboda), pretože sú na toto slovo "veľmi citliví", informovala dnes austrálska televízia ABC.

Uviedla, že detenčné centrum na ostrove vrátilo zásielku uvedených tyčiniek v hodnote vyše 22.000 amerických dolárov.

Vládne doklady zverejnené na základe požiadavky o slobodnom prístupe k informáciám ukázali, že dôvodom odmietnutia zásielky müsli tyčiniek bola ich značka Freedom. Vládny úrad, pod ktorý spadá uvedené zadržiavacie centrum, údajne tyčinky odmietol "pretože azylanti sú veľmi citliví na slovo sloboda".

Žiadatelia o azyl síce nejaké müsli tyčinky dostali, ale bez obalu, ukázal vládny spis.

V centre na ostrove Manus, ktorý spadá pod Papuu-Novú Guineu, sa v súčasnosti nachádza približne 900 žiadateľov o azyl, zadržaných, keď sa pokúšali dostať do Austrálie loďou, napísala tlačová agentúra DPA.

Austrálska vláda hovorí, že zadržaných azylantov nikdy nepustí do Austrálie. Plánuje ich vrátiť do ich vlasti alebo presídliť na Papuu-Novú Guineu či do Kambodže.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.