Prívalové dažde si na juhovýchode USA vyžiadali najmenej osem obetí

Ilustračné foto Foto: Matej Korpáš/TASR

Charleston 5. októbra (TASR) - Prívalové dažde na juhovýchode Spojených štátov si počas nedele vyžiadali prinajmenšom osem obetí na životoch. Informovala o tom dnes agentúra Reuters.

Búrka v niektorých častiach štátu Južná Karolína priniesla doposiaľ od piatka vyše 500 mm zrážok. Dážď podľa vyjadrenia americkej meteorologickej služby dnes už slabne, v priebehu dňa sa však očakáva 50-150 milimetrov zrážok.

Guvernérka Južnej Kalifornie Nikki Haleyová uviedla, že časti štátu zasiahol dážď, k akému prichádza len raz za 1000 rokov, pričom hladina tamojšej rieky Congaree dosahuje najvyššiu úroveň od roku 1936. "Ak ste doma, zostaňte doma," vyzvala občanov Haleyová. "Toto nie je niečo, z čoho si treba robiť fotografie."

Južná Karolína v súvislosti s dažďami nahlásila šesť úmrtí, štyri z nich zapríčinili dopravné nehody. Úrady v Severnej Karolíne zaznamenali ďalšie dve obete na životoch.

Dažde zaplavili diaľnice vedúce pozdĺž pobrežia Južnej Karolíny medzi mestom Charleston a Georgetownom, ktorý sa ocitol takmer celý pod vodou. Ľudí podľa vyjadrenia tamojších úradov z domovov evakuujú člny.

Záplavy zasiahli aj metropolu Južnej Karolíny Columbia, kde sa rieka Congaree zvýšila za 12 hodín o tri metre, pričom tamojšie úrady obyvateľov vyzvali, aby si prevárali pitnú vodu, keďže potrubie je poškodené. Občanov zároveň vyzvali, aby radšej necestovali. V ôsmich mestách štátu vrátane Columbie zároveň platí zákaz vychádzania. Miestne školy a univerzity zrušili pondelňajšiu výučbu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.