Festival brazílskych filmov sa na týždeň sťahuje do Bratislavy

Ilustračné foto Foto: TASR - archív

Bratislava 5. októbra (TASR) - Po projekciách v Spišskej Novej Vsi sa putovný festival brazílskych filmov Brazil Visual sťahuje na týždeň do Bratislavy (5. - 13. 10.). Jeho organizátor, občianske združenie Portugalský inštitút, sľubuje účastníkom projekcie titulov oceňovaných filmovými profesionálmi, ako aj domácimi divákmi v Južnej Amerike, ktoré sa doteraz na Slovensku nepremietali. Festivalový program si diváci môžu pozrieť na netradičných miestach so sprievodným programom. "Ešte viac umocní zážitok zo samotných diel. Brazil Visual totiž nie je len o kinematografii, ale o brazílskej kultúre všeobecne," TASR informovala riaditeľka festivalu Elena Seitlerová.

Organizátori 3. ročníka Brazil Visual prepájajú film a spoločenskú diskusiu. V spolupráci s distribučnou spoločnosťou Filmtopia prinášajú premiéru dokumentu Grey City v priestoroch bratislavského KC Dunaj, ktorej bude predchádzať streetartový workshop a následná diskusia o grafity v hlavnom meste - Bratislava is Not Grey. Tí, ktorí sa rozhodnú prísť na projekciu rodinnej snímky Chlapec a svet, sa zasa môžu tešiť na bonus v podobe capoeira workshopu. Po premietaní oceňovaného filmu Time Gap v rámci Brazil Visual: Experimental môžu byť záujemcovia súčasťou diskusie cez Skype priamo s tvorcami titulu.

"Veríme, že brazílsky pohľad na emócie môžu byť inšpiráciou aj pre Slovákov, ktorým chceme predstaviť stále nie úplne objavenú kultúru a mentalitu Juhoameričanov. Okrem zamyslenia však chceme priniesť do Bratislavy uvoľnenie napätia, viac slnka a radosti," dodáva Elena Seitlerová.

Festival uvedie tiež odborníkmi vysoko oceňovaný animovaný film Rio 2096, držiteľa hlavnej ceny Medzinárodného festivalu animovaného filmu v Annecy. Brazílske emócie sa prejavia aj v komédii Durvalove platne o mužovi predávajúcom tradičné vinylové platne v dnešnej modernej dobe. Bratislavčania si budú môcť pozrieť aj 90-minútový prierez experimentálnou tvorbou Brazílie. Projekcie sa uskutočnia v KC Dunaj, A4 - nultý priestor a vo Foajé.

Po projekciách v hlavnom meste sa Brazil Visual zastaví v Košiciach (28. - 29. 10.) a Piešťanoch (5. - 8. 11.).

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.