FOTO a VIDEO: V Demänovskej Doline horí hotel, požiar má jednu obeť

Na snímke hasiči hasia požiar hotela Junior v stredisku Jasná v Nízkych Tatrách 6. októbra 2015. Pri požiari hotela v Demänovskej Doline, ktorý vypukol ráno o pol štvrtej, zahynul 64-ročný muž z okresu Žilina. Foto: TASR - Oliver Ondráš

Bratislava 6. októbra (TASR) - Pri požiari hotela v Demänovskej Doline, ktorý vypukol dnes ráno o pol štvrtej, zahynul 64-ročný muž z okresu Žilina. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Žiline Jana Balogová.

Podľa hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline Miroslavy Ondrichovej z objektu evakuovali vyše 130 osôb, dve pomocou výškovej techniky. "Viacero osôb sa nadýchalo splodiny horenia," uviedla.

Záchranári preto previezli do nemocnice v Liptovskom Mikuláši šesť ľudí, osemmesačné dieťa, štyroch mužov vo veku 31, 47, 53 a 54 rokov a jednu 44-ročnú ženu. Okrem toho museli dvoch ľudí ošetriť na mieste, priblížil hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.

Príčinu vzniku požiaru bude zisťovať expertízna skupina. "Hasiči požiar stále hasia," ozrejmila Ondrichová.

Doplnila, že pri požiari zasahuje 40 hasičov z Liptovského Mikuláša, Liptovského Hrádku, z Ružomberka, Dolného Kubína, Tvrdošína, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a z Popradu s vyše 15 kusmi hasičskej techniky.

M. FEIK: Správa o požiari hotela JUNIOR patrí k najsmutnejším v mojom živote

Člen dozornej rady spoločnosti Hotely mládeže Slovakia (HMS) Michal Feik považuje informáciu o dnešnom požiari hotela JUNIOR v Demänovskej doline, pri ktorom museli evakuovať približne 140 ľudí a o život prišiel aj jeden hosť, za jednu z najsmutnejších správ svojho života. Napísal to vo vyjadrení na sociálnej sieti.

"Keď som v roku 2008 nastúpil do predstavenstva Hotelov mládeže Slovakia, hotel bol už predaný. Podarilo sa nám vypovedať kúpnu zmluvu a navrátiť ho do majetku HMS. Nemali sme prakticky žiadne finančné prostriedky na investície. A tak vďaka nadšeniu zamestnancov a ich skvelému ľudskému prístupu sa darilo každoročne zvyšovať obsadenosť. Veľkú časť zarobených peňazí sme investovali späť do hotela," uviedol Feik.

V hoteli podľa neho zrekonštruovali wellness centrum, parkovisko, okná, kompletne vymenili kotolňu, zariadili nové kongresové sály a tento rok mali byť zrekonštruované všetky kúpeľne. "Hotel mal medzi klientmi mimoriadnu obľúbenosť a vďaka tomu dosiahol minulý rok takmer 80-percentnú celoročnú obsadenosť. To všetko najmä vďaka úžasnému prístupu skvelých ľudí pod vedením riaditeľa, skvelého človeka a priateľa Rada Chovančíka. S láskou a oduševnenosťou, s prístupom ako k vlastnému dieťaťu. Tento víkend tam mala svoje zasadnutie Študentská rada vysokých škôl. Dlho do rána sme diskutovali v bare a do pol tretej hrali pri recepcii Človeče, nehnevaj sa. Keď som odtiaľ v nedeľu odchádzal, ani v tom najhoršom sne by mi nenapadlo, že to bolo naposledy. Zatiaľ. Vieme totiž, že ten hotel znovu vyrastie!" napísal Feik na sociálnej sieti.

Predseda predstavenstva spoločnosti Hotely mládeže Slovakia, a.s., Karol Klobušický TASR informoval, že za najtragickejšie považujú vyhasnutie jedného ľudského života. "Je nám ľúto vzniknutej situácie. Zatiaľ nemáme presnú informáciu o koho ide. Žiaľ, v tejto chvíli nemáme ani bližšie informácie o príčinách vzniku požiaru. Predpokladá sa, že požiar by mali uhasiť v priebehu dňa," uviedol Klobušický.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.