Bratislavský týždeň dobrovoľníctva aktívne podporilo 504 ľudí

Ilustračné foto Foto: TASR/Martin Baumann

Bratislava 7. októbra (TASR) – K aktivitám prvého Bratislavského týždňa dobrovoľníctva sa v dňoch 28.9.-3.10. pridalo celkovo 504 ľudí. Študenti stredných a vysokých škôl, firemné kolektívy, ale aj jednotlivci spolu odpracovali 705 dobrovoľníckych hodín.

"V priebehu týždňa sa zapojili napríklad do inventarizácie skladu organizácie UNICEF, pomáhali s prípravou športového dňa seniorov či maľovaním a sťahovaním Domova sociálnych služieb pro. Karola Matulaya v Dúbravke," informovala Gabriela Podmaková z Bratislavského dobrovoľníckeho centra, ktoré týždeň dobrovoľníckych aktivít organizovalo.

"Spolu s organizáciou Greenpeace Slovensko tiež pripravovali obed pre ľudí bez domova a v rodinnom centre (RC) Klbko pomáhali s organizáciou bazára detského oblečenia," dodala. Práve pomoc pre rodinné centrum v Karlovej Vsi pritiahla najviac dobrovoľníkov, pri organizácii bazára pomáhalo 40 ľudí. Medzi tými, ktorí sa do prvého Bratislavského týždňa dobrovoľníctva zapojili, boli aj známe tváre - herec Lukáš Latinák či bývalá modelka Lucia Hablovičová.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.