Slovensko a Tunisko budú spolupracovať v oblasti vedy a techniky

Robert Fico, archívne foto Foto: TASR

Bratislava 7. októbra (TASR) - Spoločné projekty v oblasti vedy a techniky či intenzívnejšia výmena výskumníkov prinesie dohoda o vedecko-technickej spolupráci medzi Slovenskom a Tuniskom. Dokument dnes odobrila vláda na svojom zasadnutí.

Iniciatíva na uzavretie dohody s Tuniskom vyšla zo slovenského ministerstva školstva. Cieľom dokumentu je riešenie spoločných vedecko-technických projektov. Taktiež zabezpečenie vzájomnej výmeny vedcov, špecialistov, výskumníkov a expertov, ale aj vedecko-technických informácií a dokumentácie v oblasti vedy a techniky. Nadviazať by sa mali aj priame kontakty medzi vedeckými ústavmi, spoločnosťami, univerzitami, vládnymi agentúrami a ostatnými výskumnými a vývojovými organizáciami.

Obe krajiny by zároveň mali vytvoriť komisiu, ktorá bude sledovať pokrok spolupráce, identifikovať oblasti a formy spolupráce či pripravovať pravidelné správy o vykonaných činnostiach. Komisiu majú tvoriť zástupcovia z oboch krajín a stretávať sa budú zvyčajne raz za dva roky alebo podľa potreby.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.