Taliansko plánuje spoluprácu so slovenskými stavebníkmi

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 7. decembra (TASR) – Slovenské stavebné firmy a združenia sa minulý týždeň zúčastnili na workshope Italy & Slovakia Building Together v Taliansku. Výsledkom rokovaní s talianskymi predstaviteľmi má byť vzájomná spolupráca firiem oboch krajín na stavebných projektoch. Informovala o tom dnes Stavebná komora Slovenskej republiky (SKSR).

Slovenských stavebníkov pozval na workshop taliansky veľvyslanec Roberto Martini. Zástupcovia SKSR v rámci neho rokovali s predstaviteľmi Ministerstva zahraničných vecí a cezhraničnej spolupráce Talianskej republiky. Na podujatí sa zúčastnili aj OICE (Talianske združenie inžinierskych, projekčno-realizačných a technicko-hospodárskych poradenských organizácií) a ICE Italian Trade Agency (stavebníctvo, ekologická výstavba a developérstvo).

Rokovania dali podľa prezidenta SKSR Ivana Pauera základ obojstranne prospešnej spolupráci v podpore kooperácie slovenských a talianskych firiem na významných projektoch pripravovaných v SR či v tretích krajinách. „Potešujúci je tiež mimoriadny záujem talianskych partnerov podieľať sa na vzdelávacích aktivitách pripravovaných našou stavebnou komorou a Slovenskou asociáciou stavebných dozorov SASDARS,“ uviedol.

Taliani predstavili vedeniu SKSR niektoré špičkové spoločnosti z oblasti rekonštrukcií stavebných pamiatok, výstavby infraštruktúry, analýzy, diagnostiky, projektových riešení a uskutočňovania opatrení v ochrane životného prostredia, ale aj z oblasti projektovania a realizácie rekonštrukcií a výstavby zdravotníckych stavieb a stavieb kúpeľných stredísk a miest.

„Spoločnosti prejavili mimoriadny záujem spolupracovať s našou komorou v oblasti vzdelávania stavebných špecialistov a odovzdávania svojich skúseností slovenským firmám a odbornej verejnosti. Takáto spolupráca môže posunúť slovenské stavebníctvo o krok vpred,“ domnieva sa Pauer.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.