Rafting: Slováci zo šampionátu v Indonézii so štyrmi medailami

Ilustračné foto Foto: TASR - Štefan Puškáš

Sukabumi 7. decembra (TASR) - Slovenská výprava sa z MS v raftingu šesťčlenných posádok v indonézskom Sukabumi vracia domov so štyrmi medailami. V záverečnom maratóne sa slovenským posádkam nedarilo, celkovo na šampionáte získali jedno zlato, jedno striebro a dva bronzové kovy.

Slovenský ženský tím Mistral obsadil v maratóne 5. miesto, keď doplatil na chybu približne 3 km pred cieľom. "Postupne sa prepracovali na druhú priečku. Potom ale zostali stáť na kameni a tak nabrali časovú stratu," informoval prezident Zväzu vodáctva a raftingu SR Rado Orokocký s tým, že v celkovom poradí MS patrila ženám nepopulárna štvrtá pozícia.

Maratón na rieke Citarik meral asi 10 km, posádky ho dokázali zvládnuť za približne 52 minút. Slovenský mužský tím pre "uliaty" štart dostal penalizáciu a skončil až na 9. mieste, celkovo na šampionáte obsadil 8. priečku. V kategórii Masters (nad 40 rokov) patrila Slovákom v maratóne i celkovo 7. pozícia.

"Samotný šampionát sa dá považovať za vydarený. Veď juniori získali tri medaily a ženy zasa titul majsteriek sveta v slalome. Chýbalo málo a mohli sa tešiť z ďalších dvoch medailí. Pre ne je to po zmenách v tíme uspokojujúce. Na druhej strane je vidieť ako aj v tomto náročnom športe sa kvalita jednotlivých tímov zlepšuje a záleží na detailoch," dodal Orokocký.