Súťaž pod Lintnerom prosperuje, chystá sa All Stars aj Winter Classic

Na snímke riaditeľ Tipsport ligy Richard Lintner pred zápasom 1. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy HC'05 iClinic B. Bystrica - HK Nitra v Banskej Bystrici 10. septembra 2015. Foto: TASR/Branislav Račko

Bratislava 8. decembra (TASR) - Šéf najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Richard Lintner je spokojný, že Tipsport Liga je po dlhých rokoch výnimočne vyrovnanou a stabilizovanou súťažou. Štyri mesiace od svojho nástupu do funkcie dosiahol viacero pozitívnych výsledkov, medzi ktoré patrí napríklad zvýšenie návštevnosti na štadiónoch či sledovania televíznych prenosov, ale aj nárast objemu financií. Ďalšími atraktívnymi projektmi do budúcna sú januárový All Stars víkend v Nitre či črtajúci sa Winter Classic pod holým nebom.

Najvyššia domáca súťaž prešla pred začiatkom prebiehajúceho ročníka niekoľkými zmenami. Mnohým jej účastníkom sa podarilo stabilizovať finančnú situáciu a po polovici základnej časti vytvorili tabuľku, ktorá je vzhľadom na uplynulé ročníky mimoriadne vyrovnaná. "Som veľmi spokojný s tým, akým smerom sa liga uberá po športovej stránke. Je to živelné, atraktívne pre divákov. Po dlhých rokoch je súťaž skutočne vyrovnaná, keďže rozdiel medzi prvým a posledným tímom nie je až taký markantný. Každý týždeň máme navyše nového lídra tabuľky. Celý projekt má hneď väčší zápal," konštatoval na utorňajšom stretnutí s novinármi Lintner.

Medzi ďalšie novinky patrí upravený hrací kalendár súťaže. Oproti uplynulých rokom ubudlo z hracích utorkov, naopak, viac stretnutí je a bude na programe počas sviatočných dní. "Kluby sa rozhodli pre túto úpravu. Utorňajšie zápasy neboli pre divákov až také atraktívne, preto sme niektoré kolá presunuli do sviatočného obdobia. Vtedy majú ľudia chuť chodiť na hokej a fandiť svojim klubom. Výrazná porcia zápasov nás preto čaká už počas blížiacich sa Vianoc aj na prelome rokov. Odohráme štefanské kolo a očakávame, že bude patriť k najatraktívnejším z pohľadu diváckej návštevnosti," dodal Lintner.

Bývalý úspešný obranca a šoumen na ľade aj v kabíne zostal verný svojej povesti a kúsok svojho "ja" vniesol aj do tipsportligových projektov. Novinkami sú súboje hokejových miest alebo duel zručností nádejných talentov slovenského hokeja, ktorý sa nedávno uskutočnil medzi skalickým útočníkom Mariánom Studeničom a Nitranom Samuelom Bučekom. "Tipsport liga organizuje veľa aktivít pre vytváranie pozitívnejšieho, zábavnejšieho imidžu, ktorý sme sľubovali na začiatku sezóny. Chcel by som pripomenúť súťaž o Zlatú prilbu, ktorú získa hráč za najkrajší gól mesiaca alebo súboj mladých nádejí Buček vs Studenič. Ďalšou novinkou je súboj miest. Nesedíme len na zadku, ale chodíme medzi ľudí a snažíme sa zistiť, čo ich zaujíma. Boli sme už v Košiciach, Nitre aj Banskej Bystrici. Robíme súťaže, rozdávame darčeky a nielen deti, ale aj dospelí majú z toho radosť," uviedol ligový šéf.

Medzi najatraktívnejšie projekty prebiehajúceho ročníka bude patriť All Stars víkend v Nitre, ktorý sa uskutoční 23. a 24. januára. Lintnerov tím si zobral za vzor zámorský model Zápasu hviezd a dodal, že pod Zoborom sa možno uskutoční už aj atraktívny súboj troch proti trom. "Od tejto akcie očakávam veľmi veľa, pretože sa bude konať podľa nového konceptu, ktorý prináša NHL týždeň po nás. Budeme teda priekopníkmi a verím tomu, že aj zo zámoria sa prídu pozrieť na to, ako to u nás funguje. Bude to mega atraktívne pre fanúšikov," dodal Lintner.

Ďalším očakávaným veľkolepým podujatím na profiligový spôsob bude Winter Classic - zápas pod holým nebom. Vzorom pre Slovákov sú po novom aj Česi, ktorí pripravujú prestížnu akciu v Brne, kde sa odohrajú dva takéto zápasy. "Nad touto témou sme uvažovali, v rámci prípravy je to však proces na oveľa dlhšie obdobie ako tri-štyri mesiace. Celkom isto bude na Slovensku Winter Classic, nevieme však kedy. Zatiaľ sú dve možnosti, jedna je priestor futbalového štadióna, druhou na lúke postavené tribúny rovnako ako v Brne. To by už bolo možné hocikde, uvažuje sa napríklad aj nad Vysokými Tatrami," prezradil 38-ročný funkcionár.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.