O košické železiarne má záujem milionár Tomáš Chrenek

U. S. Steel Košice Foto: TASR/František Iván

Bratislava/Košice 9. decembra (TASR) - Spoločnosť Moravia Steel slovenského milionára žijúceho v Prahe Tomáša Chreneka má podľa informácií denníka Korzár vážny záujem prevziať košické železiarne. S americkým U. S. Steel už viackrát rokovali, problémom je zatiaľ cena, informuje Korzár na svojej internetovej stránke.

Pripomína, že Chrenekova firma Agel od minulého mesiaca oficiálne manažérsky riadi Nemocnicu Košice-Šaca. Keďže mnohí pacienti tejto nemocnice pochádzajú práve z radov zamestnancov železiarní, je aj tento synergický efekt podľa denníka jedným z dôvodov záujmu Chrenekovcov o kúpu železiarní.

"Nie je to nič neobvyklé. Predstavitelia našej spoločnosti sa stretávajú s množstvom významných firiem v odbore hutníctva a oceliarskeho priemyslu vôbec, či už na neformálnych, či formálnych stretnutiach. Ak naša spoločnosť plánuje akvizíciu, táto informácia je vždy v danom čase zverejnená a novinári sú o nej informovaní. Oficiálne stanoviská k akvizíciám vydávame až vo chvíli, keď sa spoločnosti dohodnú na uzatvorení kontraktu alebo akvizícií," uviedla v stanovisku pre Korzár hovorkyňa skupiny Třinecké železárny – Moravia Steel Petra Jurásková.

Podľa riaditeľa odboru vonkajších vzťahov košického U. S. Steelu Jána Baču nebudú fámy komentovať.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.