Zábery na gynekologické vyšetrenie a operáciu vyšli WAU na 8000 eur

Ilustračné foto Foto: TASR/František Iván

Bratislava 10. februára (TASR) - Zábery na gynekologické vyšetrenie a operáciu na televízii WAU vyšli jej vysielateľa MAC TV na 8000 eur. Pokutu v tejto výške uložila Rada pre vysielanie a retransmisiu na utorkovom (9.2.) rokovaní. Informovala o tom hovorkyňa rady Lucia Jelčová.

WAU sa podľa RVR vysielaním záberov v programe Šokujúca zmena (7.6.2015 približne o 18.56 h) previnila voči ochrane ľudskej dôstojnosti a maloletých. "Explicitnými zábermi na gynekologické vyšetrenie a operáciu zasiahol do ľudskej dôstojnosti účinkujúcej programu a vzhľadom na zobrazené scény mal byť klasifikovaný ako nevhodný pre vekovú skupinu maloletých do 15 rokov," uvádza RVR.

Rada pokutovala aj Európu 2. Na 500 eur ju vyšla vlaňajšia júlová Nočná šou (9.7.2015 okolo 20.00 h). "Vzhľadom na obsah mala byť vyhodnotená ako nevhodná a neprístupná pre vekovú skupinu maloletých do 18 rokov, a preto vysielaná po 22. hodine," zdôvodňuje RVR.

Pokutu 200 eur dostal aj prevádzkovateľ retransmisie ISPER, s.r.o. Zákon porušil tým, že 30. júla 2015 poskytoval retransmisiu programových služieb ČT1, ČT2, ČT24 bez súhlasu pôvodného vysielateľa. Okrem toho začala RVR viaceré správne konania.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.