Katolícki biskupi nebudú pred voľbami písať pastiersky list

Na archívnej snímke Stanislav Zvolenský. Foto: TASR/Martin Baumnann

Bratislava 10. februára (TASR) - Katolícki biskupi nepripravia k nadchádzajúcim parlamentným voľbám spoločný pastiersky list. Potvrdil to hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara. Podľa jeho slov sa jednotliví biskupi vo svojich diecézach vyjadria podľa svojho uváženia.

Ešte v januári predseda KBS a bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský uviedol, že biskupi budú v predvolebnom čase apelovať na veriacich, aby využili svoje volebné právo a hlasovali v nadchádzajúcich parlamentných voľbách. "Vidíme úlohu v tom, že aby sme prekonávali určitý skepticizmus, určitú únavu, určitý smútok, určitú nevôľu, sklamanie, ktoré je prítomné. A aby sme ľuďom povedali, že má zmysel, aby každý svoj hlas odovzdal," uviedol vtedy Zvolenský.

Parlamentné voľby sa na Slovensku uskutočnia v sobotu 5. marca. Kandiduje v nich 23 politických strán, hnutí a koalícií. V rámci nich sa o priazeň voličov uchádza viac ako 2900 kandidátov. Voliť môžu všetci občania SR, ktorí majú v deň hlasovania aspoň 18 rokov. Na Slovensku máme viac ako 4,4 milióna oprávnených voličov. Štát vyjdú voľby na 10,7 milióna eur.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.