Americká obchodná komora na Slovensku má nového prezidenta

Ilustračná snímka. Foto: TASR/František Iván

Bratislava 16. februára (TASR) - Správna rada Americkej obchodnej komory v SR (AmCham) zvolila nového prezidenta. Od februára 2016 sa ním stáva Todd Bradshaw. Na poste prezidenta AmCham nahradil Igora Kottmana, ktorý odišiel z pozície generálneho riaditeľa pobočky Citibank Europe plc. v SR. Informovala o tom AmCham.

Todd Bradshaw pochádza z Perthu v Austrálii a zastáva pozíciu riadiaceho partnera pre Slovensko v spoločnosti PwC Slovensko a lídra pre verejný sektor pre PwC pre strednú a východnú Európu. Má 20-ročnú pracovnú skúsenosť ako poradca pre obchodné a daňové záležitosti pre korporátnych klientov, z čoho 15 rokov pôsobí na Slovensku. Počas tohto obdobia asistoval mnohým investorom pri zakladaní spoločností na Slovensku.

Prezident Americkej obchodnej komory v SR je najvyšším predstaviteľom tejto organizácie a hlavou správnej rady, ktorá riadi smerovanie a činnosť AmCham na Slovensku. Správna rada má 17 členov, ktorí sú volení na dvojročné funkčné obdobie.

Americká obchodná komora na Slovensku bola založená v Bratislave v roku 1993 ako nezávislá nezisková organizácia financovaná z príspevkov svojich členov. AmCham združuje podnikateľské subjekty pôsobiace na slovenskom trhu s cieľom podporovať nielen rozvoj dobrých vzťahov SR so Spojenými štátmi, ale predovšetkým rast slovenskej ekonomiky a zlepšovanie investičného a podnikateľského prostredia. S vyše 340 členskými spoločnosťami patrí AmCham k najväčším a najaktívnejším zahraničným komorám v SR. Členskú základňu AmCham tvorí približne 40 % slovenských, 40 % amerických a 20 % medzinárodných firiem. Celkový ročný obrat Top 100 spomedzi členských spoločností prekračuje 15 miliárd eur a počet ich zamestnancov dosahuje približne 100.000 ľudí.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.