Obama: Trump sa nestane prezidentom, pretože ide o vážnu funkciu

Republikánsky prezidentský kandidát Donald Trump Foto: TASR/AP

Washington 17. februára (TASR) - Republikánsky kandidát na post hlavy štátu USA Donald Trump sa nestane prezidentom, pretože ide o "vážnu funkciu", uviedol v noci nadnes úradujúci šéf Oválnej pracovne Barack Obama na stretnutí s lídrami Združenia národov juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v Kalifornii.

"Naďalej neprestávam veriť, že pán Trump nebude prezidentom. A dôvodom je skutočnosť, že do amerického ľudu vkladám veľkú dôveru. Toto nie je reality šou, ani reklama či marketing. Tu si nemôžete dovoliť čokoľvek, len aby ste sa dostali do správ," odpovedal na novinárske otázky Obama.

Trump reagoval na prezidentov komentár slovami, že je preňho komplimentom, ak ho kritizuje hlava štátu, ktorá tak veľmi poškodila krajinu, píše stanica BBC. Jeho antipatia voči Obamovi trvá roky a kedysi od neho dokonca požadoval doklad o tom, že sa narodil na území USA.

Trump, magnát v oblasti obchodu s nehnuteľnosťami, je favoritom nominačného zápolenia republikánov o Biely dom. Dosiaľ sa mu podarilo vyhrať primárky v jednom štáte. V prieskumoch verejnej mienky pred sobotňajším ďalším kolom hlasovania v Južnej Karolíne sa umiestňuje na vedúcej pozícii.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.