A. DANKO: Pilierom ekonomiky sú živnostníci, treba im uľahčiť život

Na snímke predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko. Foto: TASR - Štefan Puškáš

Bratislava 2. marca (TASR) - Silu štátu nevytvárajú len veľkí nadnárodní investori, pilierom ekonomiky sú živnostníci a malí podnikatelia. Roky budujú svoje firmy, tvoria hodnoty a nesú najväčšie riziko, keď ručia za podnikanie celým svojím majetkom. Preto by mali mať podľa mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) od štátu dobré podmienky pre svoju činnosť.

Národniari v nadchádzajúcich parlamentných voľbách presadzujú návrhy na uľahčenie života živnostníkom a malým podnikateľom. "Vo svojom volebnom programe presadzuje SNS zníženie odvodového zaťaženia, zníženie dane z príjmu pre fyzické a právnické osoby na 19 %, zrušenie daňových licencií a mnohé iné opatrenia, ktoré obmedzia byrokraciu tak, aby sa živnostníci mohli venovať nie študovaniu stále nových zákonov a predpisov, ale tomu najdôležitejšiemu – svojej živnosti, svojmu remeslu," priblížil predseda strany Andrej Danko.

Na druhej strane SNS navrhuje prijatie zákona o osobitnom zdanení monopolov a bánk vo výške minimálne 6 %. Banky či telekomunikačné spoločnosti totiž podľa Danka dlhodobo zneužívajú svoje dominantné postavenie na trhu v neprospech svojich klientov. Podľa národniarov treba tiež zaviesť minimálne 6-% osobitnú daň z obratu obchodných reťazcov. "SNS nepochybuje, na ktorej strane by mal stáť štát so svojím verejným rozpočtom, koho má silný štát chrániť," dodal Danko.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.