Macedónsko znovu nakrátko otvorilo hranicu pre hŕstku utečencov

Migrant s dieťaťom na rukách kráča okolo stanu s nápisom Otvorte hranice v utečeneckom tábore pri severogréckej dedine Idomeni na macedónsko-gréckej hranici 29. februára 2016. Foto: TASR/AP

Skopje 2. marca (TASR) - Macedónske úrady dnes nakrátko otvorili hranicu s Gréckom pre utečencov smerujúcich do strednej Európy a vpustili na macedónske územie niekoľko desiatok ľudí. Pri hraničnom priechode, neďaleko severogréckej dediny Idomeni, ešte stále táborí približne 10.000 utečencov a čakajú, kým na nich príde rad a dostanú sa do Macedónska. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Grécka polícia uviedla, že Macedónsko otvorilo hraničný priechod v čase od utorkovej polnoci do dnešnej 2.00 h a potom od 7.00 h do 9.00 h. Vpustilo tak celkovo 170 ľudí zo Sýrie a Iraku.

K hraničnému priechodu pri Idomeni prichádzajú denne stovky migrantov vrátane mnohých rodín s malými deťmi. Dva tamojšie oficiálne tábory sú už také preplnené, že tisíce ľudí si postavili stany na okolitých poliach.

Macedónsko tvrdí, že na svoje územie pustí každý deň len taký počet utečencov, ako jeho severný sused Srbsko. Tieto malé počty vpustených ľudí však spôsobujú veľké prehustenie migrantov v Grécku. To je totiž pre väčšinou utečencov a migrantov prvou európskou krajinou, do ktorej prídu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.