JAVYS uviedla do užívania zariadenie pre nakladanie s IRAO a ZRAM

Ilustračné foto Foto: TASR/Henrich Mišovič

Bratislava 2. marca (TASR) - Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a.s., (JAVYS) uviedla po úspešnom kolaudačnom procese do užívania zariadenie pre nakladanie s inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi (IRAO) a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi (ZRAM). Informovala o tom dnes hovorkyňa spoločnosti Agáta Staneková.

Spoločnosť JAVYS, a. s., tým podľa nej splnila úlohu z uznesenia vlády SR, zabezpečiť komplexný a optimálny systém nakladania s inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi.

"Uvedenie tohto zariadenia do prevádzky predstavuje zvýšenie spoľahlivosti, plynulosti a bezpečnosti realizácie činností v systéme nakladania s inštitucionálnymi rádioaktívnymi odpadmi a zachytenými rádioaktívnymi materiálmi, pochádzajúcimi z celého územia Slovenskej republiky," dodala.

Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, a. s., sa zaoberá činnosťami zameranými na vyraďovanie jadrových zariadení a na nakladanie s rádioaktívnymi odpadmi a vyhoretým jadrovým palivom. Zároveň je však tiež oprávnenou organizáciou na nakladanie s opustenými žiaričmi, rádioaktívnymi odpadmi neznámeho pôvodu a nepoužívanými žiaričmi a rádioaktívnymi materiálmi.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASRPridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.